Kas yra slapukai ?

Slapukai (angl. cookies) – trumpa tekstinė informacija, kurią svetainės patalpina jas naršančių vartotojų kompiuteriuose ar kituose įrenginiuose. Priklausomai nuo naršyklės, ši informacija talpinama arba nedideliuose atskiruose failuose arba įvairių svetainių įrašytų slapukų bendrame faile.

Slapukus naudoja daugelis pažangių internetinių svetainių Lietuvoje ir užsienyje. Slapukai gali būti patalpinti tik, jei tą leidžia Jūsų įrenginio nustatymai. Slapukai gali būti skirtingų tipų ir be jų interneto svetainės negalėtų veikti taip, kaip esate įpratę.

Pavyzdžiui, nenaudojant slapuko, patvirtinančio jūsų prisijungimą, tinklapis nežinotų, jog reikia rodyti Jūsų profilį. Arba tinklapis kas kartą pateiktų Jums pranešimą “atsiprašome, Jūs privalote prisijungti”, kadangi neprisimintų, kas Jūs esate.

Slapukų naudojimas horsemarket.lt svetainėje

 

Svetainėje horsemarket.lt slapukai naudojami tam, kad būtų galima nustatyti, ar asmenys iš Jūsų įrenginio jau lankėsi mūsų svetainėje, įsiminti atliktus veiksmus (pvz. svetainės kalbos pasirinkimas), rinkti apibendrintą svetainės lankomumo statistiką.

Svetainėje horsemarket.lt naudojami slapukai: 

SLAPUKO PAVADINIMAS APRAŠYMAS GALIOJIMO TERMINAS
_ga Naudojamas atskirti vartotojus.  2 metai
 _gid Naudojamas atskirti vartotojus.  24 valandos
_gat Naudojamas užklausų srauto valdymui. 1 metai
_tawkuuid Tawk.to unikalus naudotojo id. 1 metai
TAWK-{id} Naudojamas saugoti naudotojo susirašinėjimo informaciją 10 metų
TawkConnectionTime Naudojamas saugoti naudotojo susirašinėjo laiką 1 metai
ses Sesijos metu suteikia galimybę vartotojui greičiau naršyti puslapyje 1 metai
_cfduid Indentifikuoja klientus su tuo pačiu IP adresu ir taiko saugumo nustatymus pagal kliento reikalavimus. 1 metai
ss Neklasifikuotas Iki sesijos pabaigos

Naršydami horsemarket.lt svetainėje sutinkate, kad su slapukų įrašymu į Jūsų kompiuterį ar kitą įrenginį. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Informaciją, kaip tą padaryti, galite rasti naršyklių pagalbos puslapiuose:

Mozilla Firefox
Google Chrome
Internet Explorer
Safari

IP adresai

IP adresas yra numeris, pagal kurį yra atpažįstamas kompiuteris ar kitas įrenginys, naudojamas prisijungiant prie interneto. Dažniausiai serveris automatiškai surenka IP adresus ir naudoja juos administruojant svetainę. IP adresai dažniausiai yra naudojami kartu su slapukais, kad pastarieji atsimintų kompiuterį arba kitus prietaisus, naudojamus prisijungiant prie šio tinklapio. Ši svetainė naudoja IP adresus kartu su slapukais. 

Atsakymai į Jūsų klausimus

Jei dėl čia pateiktos informacijos Jums iškiltų klausimų, maloniai prašome susisiekti su mumis el. paštu jpc@horsemarket.lt