Horseware kompanija susikūrė Airijoje, Dundalk, 1985-aisiais, turėdama nedidelę komandą. Po ilgų mėnesių tyrinėjimų bei prototipo tobulinimų, pagaliau buvo sukurtas ikoniškasis Rambo Original, kuris tapo visų modernių gūnių gamybos standartu. Nuo tada kompanija išaugo iki patikimiausių pasaulyje gūnių žirgams gamintojų.
Horseware įkūrė Tom ir Carol MacGuinness, kurių užsispyrimas sukurti nepriekaištingai patvarią, neperšlampamą, nenusmunkančią bei orui pralaidžią gūnią paskatino juos sukurti pirmą pasaulyje atsparią vandeniui ir pralaidžią orui gūnią, kuri iš tiesų veikė.
Šiandien jų Rambo gūnių linija vis dar gaminama tame pačiame miestelyje Airijoje, stebint atidžioms Tomo akims, su tuo pačiu dėmesiu detalėms bei naudojant tos pačios aukštos kokybės medžiagas, kuriomis kompanija didžiavosi dar 1985-aisiais. Horseware nuolat siekia pagaminti kiek įmanoma geriausia, tad nenuostabu, jog jie tapo vieni pirmaujančių rūbų žirgams ir raiteliams gamintojų. Jie niekada nenustoja tobulėti; nuolat ieško naujų, dar neišbandytų kelių, pranoksta savo galimybes bei ieško naujų iššūkių.
Jie tiki, jog kurdami jie taip pat išranda naujoves. O išrasdami naujoves jie siekia pagerinti raitelių ir žirgų gyvenimus.
Horseware didžiuojasi turėdami daugiau nei 120 darbuotojų Dundalk miestelyje, kuriame yra jų prekybos, rinkodaros bei finansų padaliniai, jų gamykla bei į Europą tiekiamoms prekėms skirti sandėliai.
Su beveik 40 darbuotojų Kinston padalinyje Šiaurės Karolinoje, bei 250 darbuotojų savo gamyklose Kinijoje ir Kambodžoje, Horseware iš tiesų yra pasaulinė kompanija.
Ši kompanija per dieną pagamina tiek gūnių žirgams, jog užtektų nukloti futbolo aikštę, arba nukloti 300 futbolo stadionų per metus.
Jų gūnios yra testuojamos bent kartą metuose prieš išleidžiant jas į prekybą, ir dažniausiai jos tikrinamos net iki trijų metų.
Juoda ir tamsiai mėlyna - populiariausios jų gūnių spalvos. Mažiausiai populiarumo sulaukusios spalvos buvo alavo bei ryškiai žalia. Tikriausiai tinka ne visų skoniui.
Jų gūnios bandomos ant 20-ies žirgų prieš išleidimą į prekybą, nuo mažiausių ponių iki didžiausių airiškų kinkomųjų, įvairiausių veislių, dydžių ir formų, siekiant užtikrinti nepriekaištingą tinkamumą kiekvienam žirgui.
Kompanija laiko vieną Rambo gūnią ant savo gamyklos stogo Airijoje, kad ji neštų sėkmę (ir atlaikytų atsparumo vandeniui išbandymus).
Jų Rambo gūnios gaminamos iš balistinio neilono, kuris antrojo pasaulinio karo metu buvo naudojamas zenitinės artilerijos švarkams, skirtiems oro pajėgoms, gaminti.
Horseware yra įsipareigoję tausoti aplinką, taigi norėdami palaikyti pasaulį švarų ir gražų, jie naudoja 100% atsinaujinančią vėjo malūnų energiją savo gamyklos Airijoje energijos poreikiams palaikyti.
Praeitais metais kompanija išsaugojo 5833 medžių ekvivalentą naudodami atsinaujinančios energijos šaltinius. Prekinio ženklo prekės